Voiajori MOLDOVA Суббота, 2024-04-20, 4:45 AM
Приветствую Вас Гость | RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Extravladut  
Форум » Campionat sportiv columbofil MOLDOVA » PORUMBEI VOIAJORI спортивные » Okiul porumbelului voiajor
Okiul porumbelului voiajor
ExtravladutДата: Среда, 2011-10-19, 12:12 PM | Сообщение # 1
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
Прикрепления: 5182447.jpg (100.9 Kb)
 
ExtravladutДата: Среда, 2011-10-19, 6:40 PM | Сообщение # 2
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
 
^Nutzu^Дата: Вторник, 2012-01-17, 11:30 PM | Сообщение # 3
Майор
Группа: Друзья
Сообщений: 90
Репутация: 7
Статус: Offline
Da poate sa fie asha ceva ca okiul sa nu fie unu tokmai bun dar pasarea sa zboara foarte bine?
 
ExtravladutДата: Среда, 2012-01-25, 11:36 PM | Сообщение # 4
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
iata un oki ,care dupa parerea mea e unul foarte bun

 
ExtravladutДата: Пятница, 2012-02-03, 11:31 PM | Сообщение # 5
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
o colectie buna de ochi adunata de pe net







 
AlexBircaДата: Суббота, 2012-02-04, 0:09 AM | Сообщение # 6
Рядовой
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
nu cred ca ochiul poate sa spuna ceva despre performantele unei pasari ca zburator sau reproducator…e ca si cum ne-am uita in ochii unui om si am zice ca e bun atlet sau om de afaceri sau etc…e doar o parere
ok
 
ExtravladutДата: Суббота, 2012-02-04, 0:12 AM | Сообщение # 7
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
Quote (AlexBirca)
nu cred ca ochiul poate sa spuna ceva despre performantele unei pasari ca zburator sau reproducator…e ca si cum ne-am uita in ochii unui om si am zice ca e bun atlet sau om de afaceri sau etc…e doar o parere
ok


eu cred ca la un porumbel fiecare detaliu al corpului sau are importantza ,doar ca trebuie sa ne invatzam sa le cunoastem .
 
ExtravladutДата: Суббота, 2012-02-04, 0:16 AM | Сообщение # 8
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
da in ce priveste ochiu ,el are la fel o mare importanta ca si aripa ,doar cu ajutoru ochiu-lui el recunoaste crescatoriea ,vede pasarele de prada shi scapa de el etc.
 
AlexBircaДата: Суббота, 2012-02-04, 0:26 AM | Сообщение # 9
Рядовой
Группа: Проверенные
Сообщений: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Din cate am inteles eu, ochiul ne arata, vitalitatea, sanatatea, si inteligenta! De aceste caracteristici are nevoie un porumbel care poate deveni campion, dar nu ochiul il face campion. Mai e nevoie si de constructia corpului, musculatura, penaj…etc.! Nu cred ca neaparat culoarea este un factor cheie, dar sunt unele culori la care aceste semne se vad mai bine, si de aceea ele sunt preferate. De exemplu in ochiul de culoare inchisa, nu prea se vad multe, dar asta nu inseamna ca nu sunt si campioni cu ochiul de culoare inchisa. Este posibil ca in acesti ochi, sa existe aceste calitati in proportii foarte mari, numai ca ele nu pot fi observate de catre noi. yes yes
 
ExtravladutДата: Суббота, 2012-02-04, 0:32 AM | Сообщение # 10
Генерал-майор
Группа: Администраторы
Сообщений: 370
Репутация: 12
Статус: Offline
pai daca ai observat in pozele cu ochi de mai sus sint la fel si ochi mai intunecati ,si eu am mai zis noi trebuie sa ne invatam a cunoaste lucrurile acestea, dar cel mai bine e desigur sa zbori acel porumbel distante si se vezi ce rezultate da.
 
victorДата: Воскресенье, 2012-02-12, 5:19 PM | Сообщение # 11
Рядовой
Группа: Проверенные
Сообщений: 17
Репутация: 1
Статус: Offline
eu am citit undeva ca porumbeii cu ochi de culoare oranj si rubiniu vad mai bine pe timp noros,ploios,ciata....
 
Форум » Campionat sportiv columbofil MOLDOVA » PORUMBEI VOIAJORI спортивные » Okiul porumbelului voiajor
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2024Бесплатный хостинг uCoz